0Shares

Bash në fundin e dimrit është prezantuar një trend i ri, i cili kërkon që t’i kombinojmë fustanin e verës dhe xhaketën apo pallton e preferuar.

Sa u përket këpucëve, me këtë veshje mund të mbathim atlete, çizme – dhe do të dukemi shkëlqyeshëm, transmeton Telegrafi.

Kombinoni teksturat
Çelësi i bartjes së këtij trendi bazohet në kombinimin e teksturave, andaj mos u frikësoni që të bashkoni fustanin veror me xhaketën e cila është nga lëkura, apo fustanin e mëndafshtë me pallton e leshtë oversize militare.

Shtoni një palë çizme të mira
Kombinimi i fustaneve valëvitës me çizme është njëra ndër mënyrat më të lehta që me stil të ndiqni këtë trend.

Mos u frikësoni të zgjidhni rrobën e vërtetë verore
Nëse nuk dëshironi të zbuloni tepër lëkurën, apo thjesht frikësoheni se do të ftoheni, vishni një fanellë me fyt nën to.

Mos u frikësoni nga ngjyrat
Lirohuni nga rregullat e modës dhe lirisht merrni guximin që bashkë të vishni rroba ngjyrë pasteli, me vija dhe dezenë me lule.

Rrumbullakoni pamjen me aksesorë dimri
Me kujdes zgjidhni dhe përshtatni aksesorët, siç janë shallet e gjata, kapelat berete dhe shamitë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)