LAJMI I FUNDIT:

Fustan i lezetshëm për një vajzë të vogël i bërë nga këmisha e babait

Fustan i lezetshëm për një vajzë të vogël i bërë nga këmisha e babait
(Foto: Pexels)

Ka shumë gjëra që mund t’u jepni një jetë të dytë. Është e trishtueshme kur një gjë e mirë thjesht mbledh pluhur në dollap.

Reklama

Kështu, për shembull, një këmishë praktikisht e re për meshkuj, e cila për ndonjë arsye nuk është e veshur, mund të bëhet një fustan i bukur për një vajzë të vogël, në vetëm pak minuta.

Nuse shtatzënë? Lexoni këtë udhëzues për një dasmë sa më të mbarë
Lexo po ashtu Nuse shtatzënë? Lexoni këtë udhëzues për një dasmë sa më të mbarë

Për këtë do t’ju nevojiten: një këmishë burri, një palë gërshërë, një fustan tjetër (model), një laps dhe një makinë qepëse.

Duhet bërë sa më poshtë:

Vendoseni fustanin (model) në këmishë, vizatoni konturat e tij duke lënë disa centimetra më shumë dhe prisni përgjatë vijës së shënuar.

Tani, gjithçka që duhet të bëni është të qepni skajet dhe të qepni llastikun.

Për ta bërë fustanin të duket edhe më i lezetshëm, mund të qepni shirita ose kopsa dekorative. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Kim Kardashian pozoi me sutjena prej 18 mijë dollarësh që mezi ia mbulonin gjoksin

Kim Kardashian pozoi me sutjena prej 18 mijë dollarësh që mezi ia mbulonin gjoksin

Femra
E fshehta pas dukjes së mrekullueshme të Jennifer Aniston, aktorja ndjek katër rregulla çdo ditë

E fshehta pas dukjes së mrekullueshme të Jennifer Aniston, aktorja ndjek katër rregulla çdo ditë

Femra
Dy fustane elegante për zonjat mbi 50 vjeç: Modele që janë një zgjedhje e shkëlqyer për veshjen e ditës dhe të mbrëmjes

Dy fustane elegante për zonjat mbi 50 vjeç: Modele që janë një zgjedhje e shkëlqyer për veshjen e ditës dhe të mbrëmjes

Moda
Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Keshilla Modë
Eva Longoria tërhoqi vëmendje me ndryshimin e saj në Javën e Modës në Paris

Eva Longoria tërhoqi vëmendje me ndryshimin e saj në Javën e Modës në Paris

Flokë dhe stil
Kendall futi pardesynë poshtë fundit dhe në fakt duket mirë!

Kendall futi pardesynë poshtë fundit dhe në fakt duket mirë!

Moda
Kalo në kategori