LAJMI I FUNDIT:

Foshnjën e porsalindur e futi në thes të najlonit dhe e hodhi në kontejner, pesë orë më vonë e gjetën gjallë kalimtarët e rastit në New Mexico

Foshnjën e porsalindur e futi në thes të najlonit dhe e hodhi në kontejner, pesë orë më vonë e gjetën gjallë kalimtarët e rastit në New Mexico

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur një nënë adoleshente hedh në kontejnerin e mbeturinave foshnjën e saj të porsalindur – që disa orë më vonë u gjet e gjallë nga kalimtarë rasti.

Siç mund të shihet në videon e publikuar më poshtë, një veturë ndalet dhe nga ajo del një grua e cila në hap derën e pasme dhe nxjerr një thes të najlonit, brenda të cilit kishte futur foshnjën e porsalindur që e hedhë në kontejner të mbeturinave në New Mexico, transmeton Telegrafi.

Për fat të mirë pesë orë më vonë, tre persona e gjejnë brenda kontejnerit dhe arrijnë ta nxjerrin të gjallë. Ata menjëherë njoftuan autoritetet, që me të mbërritur në vendin e ngjarjes e dërguan me urgjencë në spital për tretman.

Reklama

Nga atje është bërë e ditur se gjendja shëndetësore është stabile, kurse është ngritur padi ndaj 18-vjeçares Alexis Avilla nga Hobbs, mbi të cilën rëndojnë akuzat për tentimvrasje, braktise dhe abuzim.

Pas është marrë në pyetje nga policia, Avila ka pranuar se ka hedhur në kontejnerë të mbeturinave foshnjën e saj të porsalindur. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Evropa
Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Evropa
Aktakuza kundër Donald Trump - çfarë do të thotë kjo për ish-presidentin amerikan

Aktakuza kundër Donald Trump - çfarë do të thotë kjo për ish-presidentin amerikan

Amerika
ISW: Wagner llogaritet se ka humbur dhjetëra mijëra mercenarë në Bakhmut

ISW: Wagner llogaritet se ka humbur dhjetëra mijëra mercenarë në Bakhmut

Evropa
Ushtari çeçen që lufton kundër ushtrisë ruse falet pranë zonës ku po zhvilloheshin luftime

Ushtari çeçen që lufton kundër ushtrisë ruse falet pranë zonës ku po zhvilloheshin luftime

Evropa
Ukrainasit shkatërrojnë tankun rus të mbushur plot me ushtarë brenda, po ecnin zvarrë për të ikur nga shpërthimi

Ukrainasit shkatërrojnë tankun rus të mbushur plot me ushtarë brenda, po ecnin zvarrë për të ikur nga shpërthimi

Evropa
Kalo në kategori