Duket sikur ishte dje kur Audi zbuloi gjeneratën e re Audi A8, atëherë modeli më i përparuar teknologjikisht në atë kohë.

Vërtetë, pamja e veçantë bëri të vetën, kështu që disa nuk e njohën as modelin e ri, por në fund të fundit A8 mbeti një anëtar i denjë i klasës së simbolit të makinave luksoze, transmeton Telegrafi.

Javët e fundit, Audi ka vendosur të nxjerrë A8 dhe ta bëjë atë disi më konkurrues në duel me S-Class të ri, por edhe Serinë 7 gjithmonë të rrezikshme nga BMW.

Në bazë të disa fotove që kan qarkulluar në internet shihet qartë se çfarë të presim.

Ndryshime të mëdha nuk duhet të priten në pjesën e pasme, ndërsa silueta anësore do të rifreskohet nga një linjë e re.

Mbi të gjitha, ne po presim me padurim performancën S8, me të cilën shumica e njerëzve duan të shoqërohen, dhe do të qëndrojë në këtë mënyrë për një kohë pavarësisht nga elektrizimi.

Më në fund, priten ndryshime më të gjëra nga brenda. /Telegrafi/