LAJMI I FUNDIT:

Ëmbëlsirë zvicerane: Shkrihet në gojën tuaj dhe është gati për 10 minuta – ju do ta adhuroni!

Ëmbëlsirë zvicerane: Shkrihet në gojën tuaj dhe është gati për 10 minuta – ju do ta adhuroni!

Kur nuk keni kohë të mjaftueshme, ndërkaq ju hahet diçka e ëmbël, ky desert do t’i kënaqë të gjitha shqisat tuaja

Reklama

Përbërësit:

– 2 vezë;
– 200 g sheqer pluhur;
– 80 g margarinë;
– 80 g çokollatë;
– 130 g biskota të bluara;
– 35 g arra të bluara.

Për glazurë:

– 50 g çokollatë për zierje;
– afro 100 g arra.

Përgatitja:

Tundni vezët dhe sheqerin derisa të bëhet i shkumëzuar dhe lëreni të zihet në avull duke e përzier vazhdimisht.

Kur të vlojë shtoni margarinën që të shkrihet. Hiqeni nga zjarri dhe në tretje shtoni çokollatën, biskotat dhe arrat.

Të gjitha bashkoni dhe qitni në kallëp të vajosur. Kur të ftohet pritni në kube dhe qitni sipër glazurën e çokollatës.

Zbukurojeni me arra, lajthi apo fëstëkë – sipas dëshirës.

Shijojeni, – transmeton Telegrafi.