LAJMI I FUNDIT:

ELEM: Gjendja elektro-energjetike është stabile, po plotësohen gjithë nevojat e shfrytëzuesve

ELEM: Gjendja elektro-energjetike është stabile, po plotësohen gjithë nevojat e shfrytëzuesve

Drejtori i “AD ELEM” Kristijan Mickoski ka thënë se gjendja elektro-energjetike në Maqedoni gjatë periudhës me temperatura të ulëta është stabile dhe gjithë industria e cila është në tregun rregullues, po i përmbush të gjitha nevojat e qytetarëve, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Ai tha se gjatë shtatë ditët e para të këtij viti, “AD ELEM” prodhimtarinë e saj e ka rritur për 10,9%, që t’i përmbushë gjithë nevojat e qytetarëve dhe industrive.

LSDM: Qeveria në largim i la qytetarët nën minus 20 gradë pa rrymë
Lexo po ashtu LSDM: Qeveria në largim i la qytetarët nën minus 20 gradë pa rrymë

Ai tha se në këtë periudhë të temperaturave të ulëta, është rritur vala e harxhimeve të energjisë elektrike për 10%, në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Siguri
Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Lajme
Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës  dhe tre sulmues serbë

Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe tre sulmues serbë

Lajme
Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Lajme
Kandiq: Vuçiq t’u bëjë thirrje serbëve t’i dorëzojnë armët

Kandiq: Vuçiq t’u bëjë thirrje serbëve t’i dorëzojnë armët

Lajme
Gjashtë serbët e arrestuar në Banjskë të Zveçanit, ndalohen për 48 orë

Gjashtë serbët e arrestuar në Banjskë të Zveçanit, ndalohen për 48 orë

Drejtësi
Kalo në kategori