LAJMI I FUNDIT:

A e dini se ky buton “sekret” në makinën tuaj larëse ka opsionin e pastrimit kimik

A e dini se ky buton “sekret” në makinën tuaj larëse ka opsionin e pastrimit kimik

Nëse keni derdhur diçka në bluzën tuaj të preferuar por më pas shihni etiketën e frikshme ‘që duhet çuar vetëm në pastrim kimik’, çfarë duhet të bëni?

Fatmirësisht, ekziston një zgjidhje e përkryer për këtë dhe nuk keni nevojë ta çoni në pastrim kimik, pasi këtë opsion e keni edhe tek makina larëse në shtëpinë tuaj, shkruan The Mirror.

Shpesh, disa veshje duhet çuar në pastrim kimik për shkak se mund të tkurren nëse lahen me një cikël me ujë të ngrohtë.


Cila është “ora magjike” për të ndezur makinën larëse për të kursyer energji elektrike
Lexo po ashtu Cila është “ora magjike” për të ndezur makinën larëse për të kursyer energji elektrike

Tani, një përdoruese në TikTok ka treguar se ekziston një buton “sekret” në makinën larëse që e zgjidh pikërisht këtë problem, madje tek një lavatriçe qe e kanë shumë prej familjeve shqiptare.

@theweescottycleaners #laundrytok #laundry #laundryhack #dryclean #didyouknow #fyp##sunday #drycleaning #washing #beko ♬ original sound – The wee scotty cleaners

Përmes videos ajo shpjegonte procesin e larjes dhe më pas edhe rezultatin në fund.

Krejt çfarë bëri ajo ishte që aktivizoi butonin “Delicates” në lavatriçe më pas e aktivizoi për 800 rrotullime jo më shumë.

Rezultati pas pastrimit ishte thjesht mahnitës. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Cila është temperatura ideale për ta lëshuar klimën?

Cila është temperatura ideale për ta lëshuar klimën?

A e dini se...
Kur seksi për herë të parë është tejet i keq: Tri gjëra duhet të keni parasysh

Kur seksi për herë të parë është tejet i keq: Tri gjëra duhet të keni parasysh

Intimitet dhe Pasion
Askush nuk guxon ta vizitojë këtë ishull që ka një sekret të tmerrshëm - nëse shkelni në të nuk do të dilni i gjallë

Askush nuk guxon ta vizitojë këtë ishull që ka një sekret të tmerrshëm - nëse shkelni në të nuk do të dilni i gjallë

A e dini se...
Ndoshta problemi jeni ju! 12 shenja që tregojnë se mund të jeni pak toksikë

Ndoshta problemi jeni ju! 12 shenja që tregojnë se mund të jeni pak toksikë

Lifestyle
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të horoskopit janë të prirë ndaj depresionit

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të horoskopit janë të prirë ndaj depresionit

Astrologji
Çfarë nënkupton kur dikush ju ndjek në ëndërr?

Çfarë nënkupton kur dikush ju ndjek në ëndërr?

A e dini se...
Kalo në kategori