Të dy gratë u përpoqën të maskonin veten si “gjyshe” në një përpjekje të dështuar për të marrë një dozë të dytë të COVID-19, thanë zyrtarët e shëndetit në Florida.

Gratë u paraqitën në Qendrën e Kongresit Orange County të veshur me kapele, doreza dhe syze.

Në një klip të lëshuar të premten nga Zyra e Sherifit të Orange County, një polic qorton gratë, të identifikuara nga Zyra e Sherifit si Olga Monroy-Ramirez, 34 vjeç dhe Martha Monroy, 44. Të dy kishin veshur maska ​​fytyre, transmeton Telegrafi.

“A e dini se çfarë keni bërë?” tha polici i paidentifikuar. “Ju dëshironi të vidhni një vaksinë nga dikush që ka nevojë për të më shumë se ju. Dhe ne nuk jemi as të sigurt nëse ata do të ngrenë akuza kundër jush dhe do t’ju çojnë në burg tani … vetëm për egoizmin tuaj për të vjedhur një vaksinë”.

Një polic tjetër tha: “Ju jeni me fat që nuk po arrestoheni.”

Ata nuk ofruan asnjë rezistencë ose shpjegim në klipin e lëshuar nga Zyra e Sherifit. /Telegrafi/