Dy djem u qëlluan për vdekje ndërsa ishin ulur në një furgon para një shkolle fillore në mëngjesin e së shtunës në Kaliforni, tha policia.

Vrasjet e dy djemve, të moshës 11 dhe 14 vjeç, u bënë në parkingun e shkollës fillore Searles, njoftoi East Bay Times, transmeton Telegrafi.

Telefonuesit që njoftuan 911 raportuan se kishin dëgjuar zjarr në mëngjes dhe oficerët gjetën djemtë e vdekur kur arritën në vendin e ngjarjes, tha në një deklaratë Departamenti i Policisë së Qytetit Union.

Djali i madh vdiq në vendin e ngjarjes dhe i vogli vdiq gjatë rrugës për në një qendër traumatike.

Mbikëqyrësi i rrethit të shkollave të New Haven Unified, John Thompson, tha në një deklaratë se viktimat ishin të mitur.

Nuk ka pasur arrestime në lidhje me rastin dhe policia dyshon se të shtënat mund të ishin të lidhura me bandat. Një motiv i caktuar ende nuk është përcaktuar nga policia. /Telegrafi/