Los Angeles ishte në ankth ndërsa të famshëm u futën në tapetin e kuq për një ngjarje veçanërisht të veçantë këtë sezon çmimesh: 51-të vjetori i NAACP Image Awards.

Sipas faqes së saj të internetit, “Ngjarja feston arritjet dhe shfaqjet e jashtëzakonshme të njerëzve me ngjyra në arte, si dhe të atyre individëve ose grupeve që promovojnë drejtësinë sociale përmes përpjekjeve të tyre krijuese”, transmeton Telegrafi.

Më poshtë gjeni pamjet më të bukura nga tapeti i kuq:

Rihanna

Rihanna (Foto: Robin L Marshall/Getty Images/Guliver)

Tracee Ellis Ross

Tracee Ellis Ross (Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

Cynthia Erivo

Cynthia Erivo (Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

Janelle Monáe

Janelle Monáe (Foto: Leon Bennett/Getty Images/Guliver)

Jasmine Tookes

Reklama

Jasmine Tookes (Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

Marsai Martin

Marsai Martin (Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

/Telegrafi/