Shfaqjet e çmimeve nënkuptojnë modën, por Grammy-t janë diçka e veçantë.

Një nga rastet e pakta ku një fustan i zi i vogël i thjeshtë nuk do të kryej punë – ky tapet i kuq kërkon shprehje të guximshme të personalitetit.

Pjesët e stilistëve të zgjedhur nga artistët që marrin pjesë shpesh bëjnë më shumë sesa të duken mirë – ata pohojnë saktësisht se kush janë dhe mesazhin e tyre muzikor.

Si një vajzë e miratuar nga Donatella Versace – Dua Lipa është mësuar të veshë fustane të ngushtë të markës italiane, por kësaj radhe me një fustan rozë të tejdukshëm, të mbuluar me kristale, ajo ishte vajza e ëndrrave të botës tjetër.

Disa nga veshjet tjera më të bukura të mbrëmjes i gjeni më poshtë:

Megan Thee Stallion në Dolce & Gabbana

Cynthia Erivo në Louis Vuitton dhe bizhuteri nga Tiffany & Co

Billie Eilish në Gucci

Lizzo në Balmain

Chloe Bailey në Louis Vuitton dhe bizhuteri Tiffany & Co

Halle Bailey në Louis Vuitton dhe bizhuteri Tiffany & Co

Taylor Swift në Oscar de la Renta dhe këpucë Christian Louboutin

Jhene Aiko në Giambattista Valli

Beyoncé në Schiaparelli

/Telegrafi/