LAJMI I FUNDIT:

Dolën masivisht për ta përshëndetur: U shkarkua sepse dha alarmin për coronavirusin, momenti kur kapiteni largohet nga aeroplanmbajtësja amerikane

Dolën masivisht për ta përshëndetur: U shkarkua sepse dha alarmin për coronavirusin, momenti kur kapiteni largohet nga aeroplanmbajtësja amerikane

Kapitenit të aeroplanmbajtëses “Theodore Roosevelt” iu dha një përshëndetje e madhe nga tanimë ish ekuipazhi i tij, teksa la për herë të fundit transportuesin e avionëve pasi u shkarkua për një letër që ai shkruajti duke kërkuar që marinarët e tij të karantinizohen pas një shpërthimi të coronavirusit.

Reklama

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, pamjet e postuara në mediat sociale nga marinarët tregojnë një turmë të madhe ushtarësh në bordin e anijes duke i dhënë një lamtumirë kapitenit Brett Crozier.

“Kjo është se si ju largoni një nga kapitenët më të mëdhenj që keni pasur ndonjëherë”, dëgjohet të thotë një burrë, shkruan DailyMail.

Marina e SHBA-së shkarkon kapitenin e aeroplanmbajtëses që ngriti alarmin për coronavirusin – tregohet se çfarë kishte thënë ai
Lexo po ashtu Marina e SHBA-së shkarkon kapitenin e aeroplanmbajtëses që ngriti alarmin për coronavirusin – tregohet se çfarë kishte thënë ai

Një tjetër marinar, Taliah Peterkin, postoi një video ku tregonte Crozier, i veshur me një kapelë bejsbolli dhe mbante një çantë në shpinë, derisa po largohej nga USS Theodore Roosevelt, që është e vendosur në Guam.

Ai është parë duke u përshëndetur dhe pastaj duke u kthyer kah marinarët që po brohorisnin emrin e tij: ‘Kapiten Crozier! Kapiten Crozier!’

Kapiteni Crozier u shkarkua të enjten nga marina amerikane, atër ditë pasi ai shkruajti një letër të drejtuar drejtuesve të marinës, duke bërë thirrje për veprim më të fortë për të adresuar shpërthimin e COVID-19 për të cilin ai tha se po kërcënonte jetën e marinarëve të tij. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Ukrainasit hedhin në erë anijen e ushtrisë ruse, e godasin me dron kamikaz – publikohen pamjet e sulmit

Ukrainasit hedhin në erë anijen e ushtrisë ruse, e godasin me dron kamikaz – publikohen pamjet e sulmit

Evropa
Amerikani i kërkuar për vrasjen e vitin 1991, kapet në Meksikë

Amerikani i kërkuar për vrasjen e vitin 1991, kapet në Meksikë

Amerika
Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Evropa
Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Evropa
Ukrainasit pretendojnë se në sulmin raketor në Sevastopol janë plagosur rëndë komandantët e marinës ruse

Ukrainasit pretendojnë se në sulmin raketor në Sevastopol janë plagosur rëndë komandantët e marinës ruse

Evropa
Kalo në kategori