LAJMI I FUNDIT:

Diell, vranësira e shi

Diell, vranësira e shi
Foto: Arkiv

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se edhe sot do të mbajë mot me diell, vranësira dhe shi.

Reklama

IHK thekson se situata meteorologjike mbetet e pandryshuar me ditët e fundit të majit dhe fillimi të qershorit.

Gjykuar në aspektin territorial, reshjet me sasi më të mëdha priten në perëndim dhe veriperëndim të Dukagjinit.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtime i verilindjes dhe jugperëndimit. /Telegrafi/