LAJMI I FUNDIT:

Demi Moore nuk pranon t’i shkurtojë më flokët: Nuk kam asgjë për të vërtetuar

Demi Moore nuk pranon t’i shkurtojë më flokët: Nuk kam asgjë për të vërtetuar

Demi Moore rruajti kokën e saj për të luajtur në dramën e luftës të Ridley Scott të vitit 1997, por i tha People se do të ishte “e vështirë” për të hequr flokët e saj të gjatë për një rol të tillë sot.

“Mendoj se tani që jam më e vjetër… nuk kam asgjë për të vërtetuar. Pra, nëse me të vërtetë kanë nevojë për flokët e mi ndryshe, ata mund të më japin një parukë”, tha aktorja 59-vjeçare, duke shtuar se “gjithashtu nuk është aq e qartë se si do të rriteshin përsëri!”.

“Kam bërë gjithçka me flokët e mi. I kam rruar. I kam lyer. Unë kam pasur një bob. Kur nuk jam duke punuar, përpiqem të bëj sa më pak. Është stresuese edhe kur dikush i prekë ato”.

Për më tepër, asaj i pëlqen që po shkel normat e bukurisë duke zgjedhur t’i mbajë flokët deri tek ijët. “Më kujtohet që kam dëgjuar dikë të thotë se kur femrat rriten, ato nuk duhet të kenë flokë të gjatë. Dhe diçka në lidhje me këtë më ngeli”, tha Moore.

59-vjeçarja Demi Moore mahnit me paraqitjen e fundit në rroba banje
Lexo po ashtu 59-vjeçarja Demi Moore mahnit me paraqitjen e fundit në rroba banje

“Kush thotë? Më bëri të ndihem sikur, mirë, nëse mund të rritet dhe nuk është i pashëndetshëm, atëherë pse të mos bëjmë? Nuk jam rehat me rregullat që duket se nuk kanë ndonjë kuptim apo justifikim të vërtetë”.

Flokët e bukura të Moore janë përpara dhe qendra në fushatën e re për koleksionin e saj të rrobave të banjës “Demi Moore x Andie”, i cili përfshin bikini dhe njësoj që ylli tha për People se synojnë në mënyrë të ngjashme të luftojnë supozimet e moshës.

Demi Moore shfaqet me veshje të rehatshme në Javën e Modës në Paris
Lexo po ashtu Demi Moore shfaqet me veshje të rehatshme në Javën e Modës në Paris

“[Femrat] nuk duan të duken të vjetra ose të mos ndihen seksi apo të dëshirueshme. Kjo ishte me të vërtetë diçka në mendjen time, e cila po ndryshon këtë ide se ne bëhemi më pak të dëshirueshëm ndërsa rritemi”, tha ajo. /Telegrafi/