Ish-Sekretarja e Shtetit amerikan, Hillary Clinton është tallur me sloganin “por emailet e saj” pas kontrollit të FBI-së në shtëpinë e Donald Trump.

Clinton publikoi një fotografi në Twitter teksa shihet me kapele në kokë dhe këmishë të personalizuar së bashku me mesazhin “vetëm duke thënë”.

Pas bastisjes së rezidencës së Trumpit në Florida, reagon Nancy Pelosi Pas bastisjes së rezidencës së Trumpit në Florida, reagon Nancy Pelosi

Që nga viti 2016, linja “por e-mail-et e saj” u përdor nga linton dhe mbështetësit e saj për të tallur Trump dhe mbështetësit e tij.

Kjo erdhi pasi FBI-ja hapi një hetim të ri për përdorimin e një serveri personal të Clintonit.

Kujtojmë Trumpi kishte marrë me vete disa prej dokumenteve në kohën kur po largohej nga Shtëpia e Bardhë.

Reklama

Disa prej tyre raportohet se i kishte hedhur në guaskën e tualetit an pse ato ishte dokumente të klasifikuara. /Telegrafi/

Reklama