A e dini se keni një shenjë të kundërt ylli?

Kjo shenjë është gjashtë hapësira larg jush, dhe për këtë arsye qëndron përballë shenjës tuaj.

Fjalë për fjalë, kimia këtu ka të bëjë me tërheqjen e të kundërtave, dhe këto kombinime shenjash e gjejnë veten të tërhequr në mënyrë të pa rezistueshme nga njëra-tjetra, edhe pse nuk janë të ngjashme ose nuk kanë shumë gjëra të përbashkëta.

Zbuloni më poshtë se kush është shenja juaj e kundërt:

Dashi dhe Peshorja

Ky kombinim ka kimi klasike dhe antike sepse Dashi drejtohet nga Marsi, dhe Peshorja nga Venusi. Këta të dy sjellin atë që i mungon tjetrit. Pasioni i zjarrtë i Dashit eksiton Peshoren e zgjuar, analitike. Dhe diplomacia dhe sharmi ftohës i Peshores shuan tepricat e Dashit. Ata gjithashtu e bëjnë njëri-tjetrin për të qeshur. Shumë.

Demi dhe Akrepi

Një tërheqje fizike dhe një takim i vërtetë i dy dëshirave – toleruese, e shtrenjtë, plot epsh dhe e fuqishme. Të dy shenjat janë të forta dhe të sigurta. Sidoqoftë, xhelozia mund të jetë problematike. Të dyja shenjat janë jashtëzakonisht posesive dhe shumë të fiksuara pas atyre që ata i perceptojnë si të tyret. Kokëfortësia është një tjetër pikë fërkimi. Ky kombinim është padyshim një takim shkëmbor një vend i vështirë.

Binjakët dhe Shigjetari

Kjo palë është argëtuese dhe pak e paparashikueshme. Por nuk është e gjitha kohë feste, sepse në të vërtetë të dyja këto shenja kanë dëshirë të diskutojnë, me shumë filozofi dhe mendjehollësi, se çfarë e bën botën të rrotullohet. Ata vlerësojnë zgjuarsinë dhe fleksibilitetin e njëri-tjetrit në trajtimin e gjithçkaje që jeta u hedh.

Gaforrja dhe Bricjapi

Ky është çifti i fuqisë së zodiakut, në romancë ose miqësi. Statusi dhe arritjet janë të rëndësishme për Bricjapin, ndërsa për Gaforren rëndësi të madhe ka siguria dhe familja. Së bashku, ata mund të krijojnë talentet dhe energjinë e tyre, të mbështesin dhe të plotësojnë ambiciet e njëri-tjetrit për të bërë një shtëpi të mrekullueshme, të lumtur ose themel të partneritetit të thellë. Ata mbështesin dhe mbrojnë njëri-tjetrin, 100 për qind. Mund të ketë acarime në të dy anët, me Gaforren që ndihet i lënë pas dore emocionalisht nga Bricjapi stoik, i fortë dhe Bricjapi ndihet i mbytur nga intensiteti i Gaforres.

Luani dhe Ujori

Një kombnim më kurioz. Luani duhet të jetë në qendër të gjërave dhe të pushtojë vëmendjen, të përfaqësuar nga vetë Dielli, dhe Ujori zakonisht caktohet në skaje, i përfaqësuar nga planeti i tij qeverisës, Urani i jashtëm. Megjithatë, ato shpesh tërhiqen së bashku. Të dy janë të sigurt, pohues dhe respektojnë tjetrin, si dhe besimin që ata shohin te njëri-tjetri. Të dy janë të vendosur dhe të përqendruar, të dy janë krenarë dhe të pavarur. Të dy janë të qeshur dhe miqësorë.

Virgjëresha dhe Peshqit

Realisti takon krijuesin. Perfeksionisti praktik dhe ëndërruesi i dëshirueshëm. Virgjëresha është vepruesi i zodiakut dhe Peshqit janë ata që ndjejnë. Ata e shohin jetën dhe i qasen asaj shumë ndryshe, por ata ndajnë një kritik të brendshëm po aq të ashpër dhe gjykues, kështu që ata kanë një lidhje dhe ndjeshmëri të menjëhershme empatike, të cilën ata mund ta ndihmojnë njëri-tjetrin ta kapërcejnë. /Telegrafi/