LAJMI I FUNDIT:

Cara Delevingne nuk e fshehu psoriazën e saj në “Met Gala 2022″

Cara Delevingne nuk e fshehu psoriazën e saj në “Met Gala 2022″

Cara Delevingne i tregoi të gjitha në “Met Gala 2022”.

Modelja eci në tapetin e kuq të së hënës me një xhaketë dhe pantallona të kuqe nga Dior Haute Couture, në një moment duke hequr xhaketën e saj për të zbuluar bustin e saj ‘topless’ të mbuluar me bojë ari.


Ndërsa shumë ishin të përqendruar në mënyrë të kuptueshme te dekolteja e praruar dhe bizhuteritë e trupit, të tjerë vunë re diçka që Delevingne nuk e mbuloi: psoriazën e saj.

29-vjeçarja la të palyera njollat ​​e kuqe dhe të krisura në bërryla për të shmangur acarimin e mëtejshëm, një lëvizje që fansat e duartrokitën në rrjete sociale.

Pesë ndryshime që mund ta bëjnë jetën më të lehtë për njerëzit me psoriazë
Lexo po ashtu Pesë ndryshime që mund ta bëjnë jetën më të lehtë për njerëzit me psoriazë

“Duke parë [Delevingne] që përqafon psoriazën e saj në ‘Met Gala’ fjalë për fjalë më bën kaq emocionues”, tha dikush. “Duke u treguar njerëzve me psoriazë se nuk ka asgjë për t’u turpëruar”, tha një tjetër.

Ndonëse bukuroshja britanike nuk ka thënë asgjë publikisht për pamjen e saj të “elegancës së praruar” gjatë natës, ajo dikur ka folur për psoriazën dhe si e ka ndikuar në të kaluarën.

Lista e gjatë e yjeve që vuajnë nga sëmundjet kronike
Lexo po ashtu Lista e gjatë e yjeve që vuajnë nga sëmundjet kronike

“Unë nuk jam duke bërë më punë të modës, pasi kam psoriazë”, tha ajo për The Times në vitin 2015, duke e vlerësuar stresin e industrisë me shpërthimet e saj të shpeshta. Ndonëse që atëherë i është rikthyer modelingut, ajo shtoi gjithashtu se njerëzit nuk janë gjithmonë të sjellshëm për gjendjen e saj të lëkurës.

“Njerëzit vendosnin doreza dhe nuk donin të më preknin sepse mendonin se ishte lebër apo diçka tjetër”, tha ajo në të njëjtën intervistë. /Telegrafi/