LAJMI I FUNDIT:

‘Bye, bye, bye, Kemal’ – Erdogan shpall fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi

‘Bye, bye, bye, Kemal’ – Erdogan shpall fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi

Recep Tayyip Erdogan i është drejtuar turmave për herë të parë, duke falënderuar njerëzit që “na dhanë përgjegjësinë për të udhëhequr për pesë vitet e ardhshme”.

Reklama

Ky fjalim është i papritur, por ai filloi duke kënduar me turmën, një shenjë e humorit të tij të mirë, shkruan Sky News, përcjell Telegrafi.

“Dashtë Zoti, do të jem i denjë për besimin tuaj ashtu siç kam qenë në 21 vitet e fundit”, citohet të ketë thënë ai.

Rreth 99 për qind të votave të numëruara – këto janë rezultatet dhe të rejat e fundit nga balotazhi për president të Turqisë
Lexo po ashtu Rreth 99 për qind të votave të numëruara – këto janë rezultatet dhe të rejat e fundit nga balotazhi për president të Turqisë

“Jemi bashkë jo deri të dielën por deri në varr”.

“E kisha thënë edhe para zgjedhjeve se kjo dashuri nuk mbaron këtu”.

Më pas shtoi: “Bye, bye, bye Kemal”.

Sipas rezultateve të mediave në Turqi, Erdogan do të jetë president edhe për një mandat
Lexo po ashtu Sipas rezultateve të mediave në Turqi, Erdogan do të jetë president edhe për një mandat

Ai thotë se fitorja ka “hapur një derë për një shekull të ri turk”.

Deklaratat e tij vijnë në kohën kur rezultatet e mediave në Turqi e nxjerrin atë fitues të garës së balotazhit për president të Turqisë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Amerika
Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Evropa
Zelensky në Shtëpinë e Bardhë - pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Zelensky në Shtëpinë e Bardhë - pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Botë
Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Azia
Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Evropa
Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Evropa
Kalo në kategori