Zvicra do të përballet me Serbinë në një nga ndeshjet kryesore të gjithë Kampionatit Botëror, e pritur që kualifikimi të diskutohet mes këtyre dy kombëtareve. Ndeshje që e presim me birrën më të mirë në dorë, Budweiser Budvar.

Budweiser formacioni i mundshëm: Sommer, Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez, Xhaka, Freuler, Shaqiri, Sow, Vargas, Embolo.

Informacionet rreth ekipit të Zvicrës:

Noah Okafor mungoi në ndeshje të hënën ndaj Brazilit për shkak të një lëndimi.

Xherdan Shaqiri po ashtu nuk ishte i përfshirë në humbjen ndaj Brazilit, por do të jetë i gatshëm për të startuar ndaj Serbisë.

Budweiser – Stat of the Game

Janë shënuar më pak se tri gola në tri ndeshjet e fundit të Zvicrës në Kampionate Botërore.

Parashikimi

Serbia hyn në ndeshjen e fundit me vetëm një pikë nga faza e grupeve, duke humbur nga Brazili dhe një barazim i turpshëm ndaj Kamerunit zbehu ndjeshëm gjasat e kualifikimit.

Zvicra pësoi humbje në ndeshjen e fundit, duke humbur 1-0 nga Brazili, por ka një fitore minimale ndaj Kamerunit. Një fitore i çon sigurt helvetikëtr në fazën e eliminimit direkt, por barazimi po ashtu mund të jetë i mjaftueshëm nëse Kameruni dështon ta mposhtë Brazilin.

Kjo pritet të jetë një ndeshje e ngushtë, e cila lehtë mund të përfundojë me barazim. Por, ne parashikojmë fitore të Zvicrës.

Budweiser parashikimi: Serbia 1-2 Zvicra