Ditën e sotme ka pasur reshje të dendura në formë breshëri në Leskovik të Kolonjës.

Reklama

E gjithë zona është zbardhur nga breshëri. Raportohet për dëmtime të mëdha në vreshtarinë e zonës.

Kjo është hera e dytë që Kolonja preket nga breshëri, ku para disa javësh dëmtime të mëdha pati dhe në fshatin Boshanj. /Euronews Albania/