Brazili gjen fitoren e parë në Copa America, mposht Paraguain – Kolumbia fiton me lehtësi ndaj Kosta Rikës

Mëngjesin e sotëm (e shtunë) janë zhvilluar dy ndeshje të vlefshme për grupet në Copa America, ku skuadrat favorite kanë shënuar fitore.

Ndeshja e parë në program në kuadër të Grupit D të Copa America ishte ajo mes Kolumbisë dhe Kosta Rikës, e cila përfundoi me fitoren e kolumbianëve me rezultat 3-0.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 31-të me anë të Luis Diaz, i cili shënoi për 1-0, ndërsa Davinson Sanchez (59’) shënoi për 2-0 dhe Jhon Cordoba (62’) për rezultatin përfundimtar.

Pas kësaj fitore, Kolumbia ka gjashtë pikë dhe tashmë ka siguruar kalimin në fazën tjetër të Copa America.

Në ndeshjen tjetër, Brazili arriti të gjej fitoren, duke mposhtur Paraguain pa vështirësi me rezultat të thellë 4-1.

Serinë e golave e hapi Vinicius Junior (35’) për 1-0, Savio (43’) shtoi epërsinë 2-0, ndërsa Vinicius shënoi në minutat shtesë të pjesës së parë për 3-0.

Në pjesën e dytë, Paraguai ngushtoi epërsinë me anë të Omar Alderete (48’) për 3-1, por Lucas Paqueta (65’) shënoi për rezultatin përfundimtar 4-1.

Me këtë fitore, Brazili arrin në kuotën e katër pikëve, por kualifikimin do ta kërkoj vetëm në ndeshjen e fundit përball Kolumbisë. /Telegrafi/

Zbulohet se kush është personi i maskuar që u largua nga çatia e Sigal Iduna Park nga forcat speciale

Zymer Bytyqi mund ta bëj hapin e madh në karrierë, në bisedime me skuadrën e madhe nga La Liga

Trajneri i Danimarkës shpërthen në konferencë për shtyp, nxjerr telefonin dhe tregon se çfarë i bëri VAR-i

"Xhaka bënte çfarë donte në mesfushë" - Capello me fjalë të mëdha për yllin kosovar