LAJMI I FUNDIT:

Bora mbulon Zvicrën dhe Gjermaninë

Bora mbulon Zvicrën dhe Gjermaninë

Edhe pse gjysma e prillit ishte jashtëzakonisht e ngrohtë, temperaturat janë ulur përsëri në disa vende.

Vlerat ditore janë ulur dhe reshjet kanë kapluar disa pjesë të Evropës, e sidomos Gjermaninë dhe Zvicrën.


Siç raportohet, bora ka mbuluar Bernin e Zvicrës ku kufiri i reshjeve të borës është midis 500 dhe 900 metra.

Bora mbulon rrugët dhe makinat në Bosnjë dhe Hercegovinë – krijon probleme në autostrada
Lexo po ashtu Bora mbulon rrugët dhe makinat në Bosnjë dhe Hercegovinë – krijon probleme në autostrada

Mot i ftohtë thuhet të jetë edhe në vende tjera si Cyrih dhe Wettswil, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

E me sa duket një rikthim pranveror nuk është në dukje aktualisht as në Gjermani.

Shërbimi gjerman i motit paralajmëron për fjolla bore deri në 400 m në vende si Bavaria dhe Baden-Württemberg,

Tashmë në të dy shtetet pritet të mbizotërojë mot i freskët me vranësira dhe reshje shiu dhe bore.

Shkaku i rrugëve të rrëshqitshme nga bora shoferët janë paralajmëruar të kenë kujdes gjatë vozitjes. /Telegrafi/

Për të shikuar motin në Kosovë, Shqipëri, Ballkan dhe botë, kliko këtu

Në trend Botë

Më shumë
Huliganët në Beograd rrahën për vdekje vëllain e zëvendës-presidentit të Qeverisë së Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës

Huliganët në Beograd rrahën për vdekje vëllain e zëvendës-presidentit të Qeverisë së Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës

Serbia
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Ligjvënësi amerikan, Tajvanit: Armët po vijnë

Ligjvënësi amerikan, Tajvanit: Armët po vijnë

Botë
Shtetet baltike bashkohen me Norvegjinë, Finlandën dhe Poloninë për të ndërtuar

Shtetet baltike bashkohen me Norvegjinë, Finlandën dhe Poloninë për të ndërtuar "murin kundër dronëve të Rusisë"

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Kalo në kategori