LAJMI I FUNDIT:

Bora mbulon llogoret në vijën e frontit ku po luftojnë ushtarët ukrainas

Bora mbulon llogoret në vijën e frontit ku po luftojnë ushtarët ukrainas

Bora ka mbuluar së fundmi disa zona të Ukrainës së paku në pjesët ku po luftojnë ushtarët ukrainas në mbrojtje të vendit të tyre.

Reklama

Video të shumta janë publikuar në rrjetet sociale nga ku shihen kushtet me të cilat po përballen forcat ukrainase në vijën e frontit, transmeton Telegrafi.

Ata kanë publikuar gjithashtu edhe pamje të llogoreve të tyre.

Disa prej pamjeve supozohet të jenë xhiruar në qytetin Bakhmut ku po vazhdojnë luftimet intensive.

“Nga sot, në drejtimin Bakhmut, pranvera ekziston vetëm në formë kalendarike. Këto janë kushtet në të cilat duhet të luftojmë ditët e fundit në vijën e parë”, thuhet në mbishkrimin e një videoje.

Një tjetër video gjithashtu tregon një ushtar ukrainas që ecë nëpër borë dhe mban në dorë RPG-n e tij.

Anton Gerashchenko, këshilltar i një ministrie ukrainase i cili shpërndau videon, citoi luftëtarin duke thënë se videoja ishte xhiruar më 29 mars. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Evropa
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa
Kalo në kategori