Bella Hadid u shndërrua në një flutur ‘cyborg’ në një video paralajmëruese për koleksionin e saj të ardhshëm NFT CY-B3LLA të krijuar nga platforma e NFT, reBASE.

Reklama

Figura e hollë e modeles 25-vjeçare të IMG kaloi përmes një skanimi 3D të trupit për të krijuar 11,111 NFT unike 4K të përhapura në 10 rajone të botës reale, të cilat do të zbulohen çdo shtatë ditë nga korriku deri në shtator.

Fansat që blejnë CY-B3LLA do të marrin gjithashtu karta identiteti në CY-B3R GALA, e cila do të jetë personalisht me Bella-n e pranishme.

Fiksimi i Hadid me fluturat shkon deri në ditëlindjen e saj të 22-të në vitin 2018, e cila kishte një temë fluturash, duke përfshirë insektet me krahë që dekoronin tortën e saj me katër nivele.

Reklama
Dua Lipa ma paraqitje të jashtëzakonshme në fotografitë e reja të koleksionit “Flutur” në bashkëpunim me Puma-n Dua Lipa ma paraqitje të jashtëzakonshme në fotografitë e reja të koleksionit “Flutur” në bashkëpunim me Puma-n
Reklama

Fluturat janë një simbol i transformimit dhe fytyra e bukuroshes gjysmë palestineze, gjysmë holandeze është transformuar plotësisht që kur ajo iu nënshtrua rinoplastikës në moshën 14-vjeçare, por ajo mohoi të ketë pasur ndonjë procedurë tjetër kozmetike në Vogue në mars.

Kapitulli i parë i udhëtimit të CY-B3LLA do të vendoset në Japoni me tema duke përfshirë robotikën, manga/anime, shibari dhe cosplay.

Bella Hadid shihet pa sytjena gjatë daljes në New York Bella Hadid shihet pa sytjena gjatë daljes në New York

Bella – e cila krenohet me 60.7 milion ndjekës të mediave sociale – tha në faqen e internetit : “CY-B3LLA është një revolucion digjital që kërkon një ringjallje të lidhjes njerëzore. Është një festë e modës së lartë, grave në web3 dhe dashurisë që nuk ka kufij”. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

Reklama