LAJMI I FUNDIT:

Asnjë pacientë me COVID-19 në klinikën e mjekimit intensiv

Asnjë pacientë me COVID-19 në klinikën e mjekimit intensiv
Foto: Ilustrim

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka njoftuar se aktualisht në Mjekim Intensiv, nuk është duke u trajtuar asnjë pacientë të infektuar me COVID-19.

Ndërkaq në Klinikën Infektive sipas ShSKUK-së trajtim për COVID-19 janë duke marr 4 pacientë.


“Asnjë pacient me COVID-19 nuk është duke marrë trajtim mjekësor në kuadër të Mjekimit Intensiv. Në Klinikën Infektive janë 4 pacientë të konfirmuar me COVID-19 dhe 4 të tjerë Post-COVID-19.  Sa i përket spitaleve të përgjithshme, 1 pacient është duke marrë trajtim në Spitalin e Gjakovës. Me oksigjeno-terapi  janë  3 pacientë. Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme: Klinika Infektive, 8 pacientë, Spitali i Gjakovës, 1 pacient”, bënë të ditur ShSKUK.

Ndërkaq sipas të dhënave të IKSHPK-së, gjatë ditës së shtunë në Kosovë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 gjithsejt 36 persona prej tyre një i vdekur./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Ramadani: Hapet një kapitull i rëndë në sigurinë globale

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Ramadani: Hapet një kapitull i rëndë në sigurinë globale

Siguri
Mediumi spanjoll: Tetë deputetë të Spanjës do të votojnë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Mediumi spanjoll: Tetë deputetë të Spanjës do të votojnë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Lajme
Lajçak pranimin e Ballkanit Perëndimor në BE e quan rrugë me dy drejtime

Lajçak pranimin e Ballkanit Perëndimor në BE e quan rrugë me dy drejtime

Lajme
Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Drejtësi
Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Lajme
Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lajme
Kalo në kategori