Pas eksperimentimit me disa grime në formë kafshe, 16 vjeçarja Stefania Atupe së fundmi ka filluar të provojë diçka më interesante: rikrijimin e veprave të njohura të artit në qepallat e saj.

“Kur e kisha postuar një dizajn në ‘Twitter’, një vajzë më kishte dërguar mesazh duke më thënë se dizajni ia rikujtonte asaj një vepër të Van Goghit. Dhe, meqë mua më pëlqen Van Goghi, kisha vendosur të provojë ta grimojë veprën ‘Starry Night”, ka thënë artistja.

Është e qartë se puna e saj e vështirë ia ka shpaguar të gjitha – pasi që rezultatet nuk janë gjë tjetër pos të mahnitshme. Vetëm shikoni më poshtë punimet e mahnitshme të Stefanisë dhe do të bindeni edhe vet. /Telegrafi/

peacock inspired look to once again continue the animal trend (this isn't my fave but was told to post it so enjoy) || @nyxcosmetics @nyxcosmetics_uk vivid brights liners in vivid envy, delight, petal, violet, halo, sapphire as well as the glam pink rose glamour liner || @katvondbeauty tattoo liner in the shade "trooper || @eylureofficial exaggerate lashes || @anastasiabeverlyhills dipbrowpomade in dark brown @abhjunkies #abhjunkies || I used the @nyxcosmetics vivid brights vivid sapphire liner as bottom lash "mascara" || highlight is the @nyxcosmetics_uk frostbite shadow || #makeup #beauty #likeforlike #followforfollow #bretmansvanity #wakeupandmakeup #ivysbeautyroom #morphe #morphebrushes #katvond #anastasiabeverlyhills #abh #eyebrows #eyeshadow #eyeliner #peacock #inspiration #eyeshadowtutorial

A photo posted by stefania ? (@stefaniabeauty) on Dec 29, 2016 at 10:30am PST