LAJMI I FUNDIT:

Ariu arratiset nga rrethojat e kopshtit zoologjik të St. Louis në Missouri për herë të dytë brenda muajit

Ariu arratiset nga rrethojat e kopshtit zoologjik të St. Louis në Missouri për herë të dytë brenda muajit

Kopshti zoologjik St.Louis në Missouri u mbyll të enjten kur një ari i Andeve u arratis nga rrethoja e tij për herë të dytë këtë muaj.

Reklama

Zyrtarët e kopshtit zoologjik thanë se ariu 4-vjeçar, i quajtur Ben, u arratis nga rrethoja e tij në natyrë rreth orës 13:00 sipas kohës lokale dhe ata zbatuan një bllokim, me të pranishmit që u shoqëruan në ambientet e brendshme.

Ben u rikthye në mënyrë të sigurt rreth një orë më vonë në zonën River’s Edge të kopshtit zoologjik, pranë rrethojës së tij, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Ariu ishte arratisur edhe më parë nga rrethoja e tij me 7 shkurt, kur ai e dëmtoi rrjetën e çelikut që rrethonte ekspozitën e rrethojës së tij, duke shkaktuar thyerjen e një kablloje.

Kopshti zoologjik tha se janë shtuar edhe disa kapëse çeliku të ngarkesave për të përforcuar rrethojën, por Ben arriti të arratisej përsëri. Metoda e arratisjes së tij më të fundit mbetet e paqartë.

Zyrtarët thanë se po kërkojnë masa të mëtejshme për të siguruar rrethojën. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Fun
Rusët arrestuan një burrë pranë Shën Petersburgut për flamurin verdhë e kaltër, doli se nuk ishte i ukrainasve – por i Forcave Hapësinore të Kremlinit

Rusët arrestuan një burrë pranë Shën Petersburgut për flamurin verdhë e kaltër, doli se nuk ishte i ukrainasve – por i Forcave Hapësinore të Kremlinit

Fun
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
U nis nga Antalia për në Mynih – aterroi në Moskë, pensionistja gjermane futet në aeroplanin e gabuar dhe përfundon në anën tjetër të botës

U nis nga Antalia për në Mynih – aterroi në Moskë, pensionistja gjermane futet në aeroplanin e gabuar dhe përfundon në anën tjetër të botës

Fun
Nënë e bijë nga Anglia mbetën shtatzënë në të njëjtën kohë, fëmijët e tyre lindën me vetëm dy javë ndërmjet

Nënë e bijë nga Anglia mbetën shtatzënë në të njëjtën kohë, fëmijët e tyre lindën me vetëm dy javë ndërmjet

Fun
Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Interesante
Kalo në kategori