LAJMI I FUNDIT:

Apostollska dhe Shapuriq morën pjesë në Samitin Rajonal të sipërmarrësisë në Dubrovnik

Apostollska dhe Shapuriq morën pjesë në Samitin Rajonal të sipërmarrësisë në Dubrovnik

Ministresha pa Resor për investime të huaja, Zorica Apostollska dhe Ministri pa Resor për rregullativë të përmirësimit të klimës investuese për ndërmarrjet vendore, Zoran Shapuriq, morën pjesën në “Samitin Rajonal të sipërmarrësve të Evropës së Mesme dhe Juglindore – 300 më të mirët”.

Reklama

Ky aktivitet u organizua në Dubrovnik të Kroacisë, nga 22 marsi e deri më sot, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Me këtë rast, ministresha Apostollska porositi se me anëtarësimin në NATO dhe përcaktimin e fuqishëm për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE, Qeveria e Maqedonisë së Veriut solli stabilitet politik që së bashku me politikat ekonomike krijojnë rreth që vepron me guxim për anëtarët e bashkësisë afariste që idetë e tyre t’i ngritin në nivel më të lartë.

Nga ana tjetër, Shapuriq theksoi se detyra primare është që përmes bashkëpunimit me bashkësinë afariste dhe odat ekonomike të krijohet klimë e volitshme dhe rregullore që do ta nxisë dhe lehtësojë aktivitetin afarist./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Kurti për situatën në veri: S'kam marrë ultimatum - gjërat nuk zgjidhen me trysni

Kurti për situatën në veri: S'kam marrë ultimatum - gjërat nuk zgjidhen me trysni

Lajme
Mustafa: Në vitin 2020 prishëm koalicionin me VV-në për të evituar konfrontimin me ShBA-të, vepruam mirë por e paguam shtrenjtë

Mustafa: Në vitin 2020 prishëm koalicionin me VV-në për të evituar konfrontimin me ShBA-të, vepruam mirë por e paguam shtrenjtë

Lajme
Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e Qeverisë

Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e Qeverisë

Lajme
'Trupin e treta në acid', gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

'Trupin e treta në acid', gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

Lajme
Nga masat e ashpra për Kosovën te shpallja “non grata” për Kurtin dhe Sveçlën, Euronews Albania publikon pikat e sanksioneve të mundshme

Nga masat e ashpra për Kosovën te shpallja “non grata” për Kurtin dhe Sveçlën, Euronews Albania publikon pikat e sanksioneve të mundshme

Lajme
Mbi 31 mijë lindje brenda dhe jashtë Kosovës gjatë vitit të kaluar - këta janë emrat më të përdorur

Mbi 31 mijë lindje brenda dhe jashtë Kosovës gjatë vitit të kaluar - këta janë emrat më të përdorur

Sociale
Kalo në kategori