LAJMI I FUNDIT:

Aktorët e “Friends” pozojnë në koleksionin e parë zyrtar

Aktorët e “Friends” pozojnë në koleksionin e parë zyrtar

Dje (e hënë), Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry, Matt LeBlanc dhe David Schwimmer bashkuan forcat në Instagram për të njoftuar koleksionin e parë zyrtar të veshjeve “Friends”.

Me çmim nga 19,99 dollarë për filxhanë deri në 49,99 dollarë për modelet e xhupave, linja është e frymëzuar nga skena ikonike dhe citime nga tre sezonet e para të serialit – nga “Smelly Cat” në “We were on a break!”.


Aniston, Cox dhe Schwimmer gjithashtu treguan se gjysma e të ardhurave të tyre nga koleksioni do të shkojnë për bamirësi.


Aniston, 52 vjeç, pozoi në modelin “I know” dhe, në mënyrë të përshtatshme, kapela “We Were SO Not On a Break”, ndërsa Cox, 57 vjeç, zgjodhi bluzën “We’ll Be There for You”.

View this post on Instagram

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4)


Perry, 51 vjeç, zgjodhi një bluzë të shtypur me një nga rreshtat e tij më qesharak: “You have to stop the Q-Tip when there’s resistance”. Dhe LeBlanc, 54 vjeç, tregoi filxhanin “Could I BE Wearing Any More Clothes?”.

View this post on Instagram

A post shared by Matt LeBlanc (@mleblanc)


Schwimmer veshi bluzën me mbishkrim “Lobsters” të ilustruar me një pamje të tij dhe Aniston.

View this post on Instagram

A post shared by David Schwimmer (@_schwim_)

Ndërsa, Lisa Kundrow zgjodhi bluzën e zezë me mbishkrimin e bardhë, “We were on a break”.

View this post on Instagram

A post shared by Lisa Kudrow (@lisakudrow)


Koleksioni përfaqëson të parin nga tre pikat e shitjes; linjat e mëvonshme me sa duket do të përfshijnë referenca nga sezonet e mëvonshme të “Friends”, me secilin të disponueshëm për vetëm katër javë.


Lëshimi i koleksionit vjen pas debutimit në maj të ribashkimit të shumëpritur të “Friends”, i cili shfaqi aktorët të ndanin një dhomë përsëri për herë të parë në 17 vjet. /Telegrafi/