LAJMI I FUNDIT:

AAK insiston që Haradinaj është kandidat i denjë për president

AAK insiston që Haradinaj është kandidat i denjë për president

Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj, (AAK), thotë se çdo marrëveshje e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, që ka synim rregullimin e raporteve, është lajm i mirë.

“Çdo marrëveshje që bëhet për rregullimin e raporteve është  e mirë. Nuk mund te flasë, sepse i takon pjesës politike, por rregullimi i raporteve është lajm i mirë”.


Tutje, Elezaj, pjesë e AAK-së, thotë se Ramush Haradinaj do të duhej të marrë besimin për president, sepse është njeriu i cili përfaqëson interesat e Kosovës.

“Unë besoj që Haradinaj do të duhej ta merrte besimin nga të gjithë përfaqësuesit e popullit, sepse është njeriu i cili vërtetë është dëshmuar dhe për të ardhmen e Kosovës dhe sigurinë e qytetarëve. Të kemi një njeri i cili përfaqëson interesat e Kosovës dhe nuk do të duhej të kontestohej”, tha Elezaj, për Ekonomia Online.

Kjo parti ka nominuar ish-kryeministrin Haradinaj për të parin e shtetit në një mbledhje të Këahillit Drejtues të mbajtur ditë më parë.

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Ramadani: Hapet një kapitull i rëndë në sigurinë globale

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Ramadani: Hapet një kapitull i rëndë në sigurinë globale

Siguri
Mediumi spanjoll: Tetë deputetë të Spanjës do të votojnë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Mediumi spanjoll: Tetë deputetë të Spanjës do të votojnë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Lajme
Lajçak pranimin e Ballkanit Perëndimor në BE e quan rrugë me dy drejtime

Lajçak pranimin e Ballkanit Perëndimor në BE e quan rrugë me dy drejtime

Lajme
Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Drejtësi
Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Lajme
Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lajme
Kalo në kategori