Fred bën ndërhyrje të turpshme ndaj Moratas në ndeshjen miqësore të Manchester United kundër Atletico Madrid

Manchester United u mposht nga Atletico Madrid me rezultat 1-0 në një ndeshje miqësore të zhvilluar në Oslo, në të cilën ka pasur edhe një moment katastrofik të brazilianit Fred, i cili u përjashtua nga loja.

Kartonët e kuq janë të rrallë për ndeshjet miqësore, veçanërisht për klubet e nivelit më të lartë në botë, por këtë herë nuk ishte kështu.

Që në fillim, lojtarët e Atletico Madrid dhe Man United luajtën ashpër, kështu që pamë tetë kartonë të verdhë, që tregon se ishte ndeshje e vërtetë dhe konkurruese.

Ndërhyrja më e turpshme e ditës u krye nga mesfushori Fred, i cili në minutën e parë të kohës shtesë, goditi ashpër sulmuesin Alvaro Morata.

Për t’i bërë gjërat edhe më të pabesueshme, Fred goditi spanjollin teksa ai e kishte larg topit, pa asnjë mundësi për të zotëruar atë dhe në mes të fushës pa asnjë nevojë.

Fredi u përjashtua, ndërsa Morata duhej të ndihmohej nga ekipi mjekësor.

Në rrjetet sociale pasuan kritika të shumta për mesfushorin brazilian, i cili kishte bërë ndeshje shumë të mira dhe ishte paralajmëruar si një surprizë e mundshme pozitive në sezonin e ardhshëm.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Joao Felix në minutën e 86-të dhe i solli fitoren Atletico Madridit. Ndeshja miqësore u luajt në Oslo të Norvegjisë. /Telegrafi/

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë