Roma fiton në udhëtim te Empoli

Festa te goli i Steven Nzonzi ndaj Empolit (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Roma ka arritur edhe fitoren e tretë radhazi në Serie A, këtë herë triumfuan me rezultat 0-2 ndaj Empolit.

Ishte një ndeshje e vështirë për klubin romak, por fal provojë ata triumfuan në fund.

Ishte Edin Dzeko ai që kishte i pari shansin më të mirë në takim, por boshnjaku gjuajti jashtë në minutën e 24. Por, ishte Steven N’Zonzi (36’), ai që i dha epërsinë mysafirëve dhe me rezultatin 0-1 përfunduan 45 minutat e parë.

Francesco Caputo i dëshpëruar nga rastet e lëshuara ndaj Romës (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Ismael Bennacer ishte afër të shënonte për vendasit nga gjuajta e lirë në minutë e 51-të, por gjuajta e tij përfundoi jashtë. Empoli lëshoi një tjetër mundësi për gol, këtë herë Francesco Caputo dështoi të shënojë nga pika e bardhë.

Capouto kishte edhe dy shanse tjera të mira në vazhdim, por fati nuk ishte në anën e tij.

Festa e Edin Dzeko te goli ndaj Empolit në Carlo Castellani (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Pas gjithë këtyre shanseve të mira nga vendasit, Dzeko nuk shpërdoroi një pasim të mirë të Stephan El Shaarawyt dhe shënoi në minutën e 85-të për rezultatin përfundimtar 0-2.

Pas kësaj fitore Roma renditet e treta me 14 pikë, kurse Empoli në vendin e 18-të me pesë pikë. Ndeshja e ardhshme e klubit romak është kundër Spalit, ndërsa Empoli udhëton te Frosinone. /Telegrafi/

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Kështu do të duket Juventusi me Motta si trajner dhe Modricin si ‘gjeneral’ të mesfushës

Jurgen Klopp flet për herë të parë për përplasjen me Mohamed Salah

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Courtois është kthyer nga lëndimi, Ancelotti tregon se kush do ta ruajë portën ndaj Bayern Munich

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër