Triumf bindës i Rahovecit kundër Boreas

Skuadra basketbollistike e Rahovecit ka regjistruar fitore bindëse përballë Boreas (109-85), në përballjen e javës së 22-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Në ndeshjen e zhvilluar në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë, ekipi që kishte epitetin e nikoqirit e nisi furishëm sfidën duke shënuar dhjetë pikë më shumë se kundërshtari në çerekun e parë (25:15).

Akoma më bindëse ishte paraqitja e vendasve në dhjetëminutëshin e dytë, në të cilin shënuan 18 pikë më shumë se ekipi nga Peja (34:16), për të shkuar në pushim me 28 pikë avantazh.

Në çerekun e tretë, Borea u përpoq të kthehej dhe shënoi vetëm një pikë më pak se kundërshtari (21:20).

Ndërkaq, në pjesëlojën e fundit, mysafirët luajtën më mirë (29:34), megjithatë epërsia ishte shumë e lartë dhe nuk mund të ndryshonin asgjë.

Pas kësaj fitoreje, Rahoveci numëron 34 pikë nga 12 fitore dhe dhjetë humbje dhe mban vendin e katërt në tabelë.

Nga ana tjetër, Borea është e parafundit në tabelë me 27 pikë, nga pesë fitore dhe 17 humbje. /Telegrafi/

UEFA zbulon lojtarin më të shpejtë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit

Pse Jamal Musiala vendosi të mos përfaqësojë Anglinë në nivel të lartë, duke përzgjedhur më pas Gjermaninë

Mohamed Salah thyen heshtjen në rrjetet sociale pas përplasjes që kishte me Jurgen Klopp

Të gjithë po pyesin për ritualin e Bellingham para çdo ndeshjeje – anglezi shpjegon përse e bën