Persona të armatosur të paidentifikuar hapën zjarr në një bar në Meksikën qendrore, duke vrarë 10 persona, thanë zyrtarët, në shpërthimin e fundit të dhunës që goditi vendin.

“Duket se ishte një sulm i drejtpërdrejtë”, tha një zyrtar i policisë nga qyteti Tarimoro në shtetin Guanajuato, që është tronditur vitet e fundit nga luftërat e egra midis bandave rivale të drogës, transmeton Telegrafi.

Zyrtari, i cili foli në kushte anonimiteti, tha se 10 viktimat në sulmin e së mërkurës ishin meshkuj dhe se nuk ishte bërë asnjë arrestim.

Një zyrtar i qeverisë shtetërore tha se nëntë nga burrat u vranë në vendngjarje, derisa një tjetër vdiq nga plagët e tij pasi u dërgua në spital.

Reklama

Duke e quajtur ngjarjen si një “sulm frikacak”, guvernatori i Guanajuato, Diego Sinhue Rodriguez në Twitter shprehu ngushëllimet e tij për familjet e viktimave. /Telegrafi/

Reklama