LAJMI I FUNDIT:

Zgjidhje e përkohshme: Si të fshihni rritjen e flokëve deri në ngjyrosjen e ardhshme?

Zgjidhje e përkohshme: Si të fshihni rritjen e flokëve deri në ngjyrosjen e ardhshme?

Dy truke ndihmojnë

Nëse dëshironi që ngjyra e flokëve tuaj të zgjasë më shumë, mos i lani flokët me ujë të nxehtë.

Mos i lani flokët për disa ditë para se t’i lyeni, pasi vajrat natyralë u ndihmojnë flokët do të qëndrojnë më mirë.

Nëse flokët tuaj janë të lyer në një nuancë më të errët se natyrale, atëherë hijesimi i syve sa më i ngjashëm me ngjyrën natyrale të flokëve ju ndihmon. Aplikojeni me një furçë të gjerë në rritje flokësh dhe përkohësisht nuk do të shfaqet aq shumë, transmeton Telegrafi.

Nëse i keni lyer flokët në një nuancë më të lehtë se natyrale dhe rritja flokëve tuaj është më e errët, atëherë kërkoni shampo të thatë ose pudër për fëmijë. Spërkateni njërën ose tjetrën mbi rritjen dhe fërkojeni me gishta ose aplikojeni me një furçë më të gjerë skuqjeje.

Stilisti i flokëve pohon se duhet të “përgatiteni” për termin dy javë më parë
Lexo po ashtu Stilisti i flokëve pohon se duhet të “përgatiteni” për termin dy javë më parë

Në dyqane ka edhe preparate speciale për fshehjen e rritjes dhe ngjajnë me maskarën për vetulla për qerpikët. Prodhohen në disa ngjyra dhe mbulojnë rritjen e flokëve nga larja në larje. Gjithashtu, glazura e flokëve është një zgjedhje e mirë për të fshehur rritjen midis ngjyrosjeve, dhe gjithashtu do të rifreskojë ngjyrën ekzistuese.

Nëse dëshironi që ngjyra e flokëve tuaj të zgjasë më gjatë, mos i lani flokët me ujë të nxehtë. Mos i lani flokët për disa ditë para se t’i lyeni, pasi vajrat natyralë i ndihmojnë ata të qëndrojnë më mirë. Gjithashtu, përmbahuni nga larja e flokëve për disa ditë pas lyerjes. /Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Filtri që po

Filtri që po "tmerron" përdoruesit në TikTok - a dukemi me të vërtetë kështu siç na paraqet ky efekt në platformë?

Femra
Romantike, elegante: Disa ide për të marrë frymëzim se si të veshësh fundin me tyl

Romantike, elegante: Disa ide për të marrë frymëzim se si të veshësh fundin me tyl

Keshilla Modë
Metoda sekrete të grimit, për t'i bërë sytë të duken më të mëdhenj

Metoda sekrete të grimit, për t'i bërë sytë të duken më të mëdhenj

Femra
Si ta zgjosh fantazinë e çdo mashkulli

Si ta zgjosh fantazinë e çdo mashkulli

Në çift
Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Bebja këtu
“Është shtatë muajsh dhe tashmë ecën”: Kur mund të qëndrojë një bebe në këmbë?

“Është shtatë muajsh dhe tashmë ecën”: Kur mund të qëndrojë një bebe në këmbë?

Këshilla për prindër
Kalo në kategori