LAJMI I FUNDIT:

Xharra kritikon Sveçlën: 719 policë që kanë vepra penale vazhdojnë me qenë pjesë e Policisë së Kosovës

Xharra kritikon Sveçlën: 719 policë që kanë vepra penale vazhdojnë me qenë pjesë e Policisë së Kosovës

719 policë që janë pjesë e Policisë së Kosovës, kanë vepra penale.

Kështu ka thënë gazetarja Jeta Xharra në RTVD.


“719 policë kanë vepra penale, fajde, keqpërdorim të detyrës zyrtare, 719 policë me vepra penale vazhdojnë me qenë policë. 719 njerëz me tu sillë me armë e kanë të drejtën me vepër penale e kanë armën e kanë pancirin e mujn me e ngre zhag kondo të dojnë e hala mbesin në punë”, u shpreh Xharra.

Sipas saj ngacmuesit, dhunuesit ndaj grave janë në Policinë e Kosovës.

Ajo kritikoi edhe ministrin Xhelal Sveçla se pse po e lejon një gjë të tillë.

“Qysh po lejon Sveçla me i ndejt 29 policë, që kanë dhunë në familje kur Albulena Haxhiu po shkruan strategjia kundër dhunës në familje, një dorë ngreh majtas, një djathtas për të luftuar dhunën, Albulena nuk mund ti thotë prokurorit vepro kështu por, Sveçla mund ti thotë policit,” tha Xharra.

Xharra shtoi se “nuk është në rregull këta policë të dyshuar për dhunë në familje me qenë aty nesër me u marrë me rastin.”

Në trend Lajme

Më shumë
KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

Siguri
Paradite polic, pasdite sigurim në diskotekë – IPK po i heton këto raste

Paradite polic, pasdite sigurim në diskotekë – IPK po i heton këto raste

Lajme
Turistët nga Kosova braktisin Durrësin pas liberalizimit të vizave

Turistët nga Kosova braktisin Durrësin pas liberalizimit të vizave

Lajme
Muharremi bën analizën e popullsisë: Po del që nga 2011-ta, Kosovën e lëshuan për çdo vit 40 mijë persona

Muharremi bën analizën e popullsisë: Po del që nga 2011-ta, Kosovën e lëshuan për çdo vit 40 mijë persona

Sociale
Gërvalla në Uashington: Kosova e përkushtuar për NATO dhe BE, Serbia kërcënim për rajonin

Gërvalla në Uashington: Kosova e përkushtuar për NATO dhe BE, Serbia kërcënim për rajonin

Lajme
Nga drama e eksodit, deri tek suksesi i shqiptarëve në Itali - Rama kryen edhe vallen e dytë kuqezi

Nga drama e eksodit, deri tek suksesi i shqiptarëve në Itali - Rama kryen edhe vallen e dytë kuqezi

Lajme
Kalo në kategori