Victoria Beckham këmbëngul se dëshira për të qenë e dobët është një “qëndrim i modës së vjetër”, pasi kaloi pjesën më të madhe të rinisë së saj duke mbajtur një fizik jashtëzakonisht të hollë.

Duke folur për besimin e trupit, diapazonin e saj të ri të trupit Victoria Beckham dhe regjimet e fitnesit me revistën Grazia, 48-vjeçarja ngriti idenë se gratë moderne duan të ‘duken të shëndetshme dhe të lakuara’ – me kornizën më të hollë duke u bërë një gjë e së kaluarës.

Ajo tha: “Është një qëndrim i modës së vjetër, dëshira për të qenë vërtet e dobët. Mendoj se femrat sot duan të duken të shëndetshme dhe të lakuara. Ato duan të kenë gjinj – dhe të pasme. Sa më e lakuar të jeni, aq më mirë duken fustanet e mia ‘VB Body’”.

Reklama
Reklama

Gama e Victorias “VB Body” – me fustane triko të thurura dhe veshje të ngushta – është projektuar në fakt me një figurë të lakuar në mendje.

Victoria Beckham merr vëmendje e veshur me një fustan të zi të ngushtë Victoria Beckham merr vëmendje e veshur me një fustan të zi të ngushtë

“Çdo femër dëshiron një fund të bukur, të rrumbullakët dhe të lakuar, apo jo? Për këtë, ju duhet një thurje shumë e ngushtë që ju kap në bel dhe ju mban në të gjitha vendet e duhura”, shpjegoi ajo.

Nëna e katër fëmijëve, vajza e vetme e së cilës është Harper dhjetë vjeçare, e sheh qëndrimin dhe stilin e grave më të lakuara çliruese – dhe frymëzuese për fëmijët e saj.

"U lodha duke u 'varrosur' nën kaq shumë shtresa veshjesh" - Victoria Beckham kthehet në rrënjët e saj origjinale me linjën e re të veshjeve "U lodha duke u 'varrosur' nën kaq shumë shtresa veshjesh" - Victoria Beckham kthehet në rrënjët e saj origjinale me linjën e re të veshjeve

Ajo tha: “Ka shumë gra me të vërteta të lakuara në Miami, dhe ato me të vërtetë e zotërojnë atë, e dini? Ato ecin përgjatë plazhit të Miamit me jo shumë rroba dhe duken fantastike. Ato tregojnë trupin e tyre me një besim të tillë. Më dukej si qëndrimi dhe stili i tyre vërtet çlirues. Dhe si nënë, më pëlqente fakti që Harper ishte rreth grave që me të vërtetë po festonin format e tyre dhe po kënaqeshin me pamjen e tyre”.

Reklama
Reklama

Victoria mund të jetë një ikonë e stilit dhe stiliste e njohur ndërkombëtarisht, por ajo pranoi se sipërmarrja e saj e fundit ishte gjithashtu ta ndihmonte të ndihej ‘sexy’.

Victoria Beckham tashmë 25 vjet ha të njëjtin ushqim Victoria Beckham tashmë 25 vjet ha të njëjtin ushqim

“Për shumë vite, sa më shumë kohë kaloja duke punuar në modë, aq më shumë vishja rroba dhe përfundoja i varrosur nën të gjitha këto shtresa të modës.  Vitin e kaluar kur isha në Miami dhe fillova të dilja sërish, pas COVID-19, doja një ndryshim. Doja të ndihesha sërish seksi”, kujton ajo.

Dhe bashkëshorti dhe futbollisti në pension David është një adhurues i linjës së përqafimit të figurave, ndërsa ajo vazhdoi me detaje.

Reklama

“Ashtu siç vishem për veten time, më pëlqen edhe fakti që ai [David] më do mua në këto fustane. Meshkujt duan të shohin pak formë”. /Telegrafi/

Reklama