LAJMI I FUNDIT:

Vetëm gratë e guximshme si Heidi Klum mishërojnë stilin e veshjes kështu

Vetëm gratë e guximshme si Heidi Klum mishërojnë stilin e veshjes kështu

Ajo u thotë grave mbi 50 vjeç që të nxjerrin lirshëm lëkurën e tyre

Heidi Klum zgjodhi një kombinim me material jokonvencional për tapetin e kuq dhe dominoi.


Ka pamje në tapetin e kuq që na nguliten në kokë aq shumë saqë flasim për to gjatë gjithë kohës. Vetëm të tillët hyjnë në kulturën e popit dhe në historinë e modës dhe prej tyre nxirren paralele me interpretime më të reja.

Sigurisht që tani kemi një rast të tillë. Manekinia dhe producentja Heidi Klum është veshur me një edicion magjepsës xhins, të cilin vështirë se dikush mund ta nxjerrë për shkak të rastësisë që xhinsi posedon natyrshëm.

Menjëherë kur pamë kombinimin e saj, ajo na kujtoi momentin ikonik kur Britney Spears u shfaq në ndarjen e shpërblimeve muzikore American Music Awards 2001 me një fustan xhins të dekonstruktuar, sigurisht pranë Justin Timberlake me xhinse nga koka te këmbët. Jo vetëm që ishte mishërimi i stilit, por ishte gjithashtu një lëvizje seriozisht e guximshme në atë kohë, transmeton Telegrafi.

Teksas? Në tapetin e kuq? Sinqerisht, jo të gjithë do të kishin forcën për të. Aq shumë, në fakt, saqë të gjitha, nga Katy Perry te Blake Lively dhe Anne Hathaway, kanë përsëritur pamjen e Britney-t në vitet që pasuan, ndërsa tani Heidi Klum po i bashkohet listës së figurave të famshme dhe me stil në Fashion Trust Awards në Beverly Hills.

Modelja 50-vjeçare dukej mahnitëse dhe me stil si kurrë më parë, e veshur me një fustan xhins të errët Sonja Carrasco të zbërthyer me një dekolte të hapur dhe të zbërthyer deri në pjesën e sipërme të kofshës për të zbuluar njërën këmbë të tonifikuar.

Heidi është e njohur për zgjedhjet e saj të guximshme të modës dhe duhet të themi se kjo pamje në tapetin e kuq mund të jetë një nga më të mirat e saj deri më tani. Dëshmi se pas më shumë se 20 vitesh, drejtimi i Britney-t është gjithmonë një ide e mirë. /Telegrafi/