LAJMI I FUNDIT:

Vështirësohet qarkullimi i automjeteve në akset rrugore

Vështirësohet qarkullimi i automjeteve në akset rrugore

Reshjet e borës kanë vështirësuar qarkullimin e veturave në disa akse rrugore të Kosovës.

Reklama

Bëhet e ditur se hyrjet dhe daljet në autostradë, në Shkabaj të Obiliqit janë bllokuar plotësisht nga bora.

Sipas qytetarëve, ende kompanitë e pastrimit nuk kanë reaguar për hapjen e rrugës.

Lidhur me këtë, Ministria e Infrastrukturës ende nuk ka dhënë ndonjë njoftim zyrtar.

Ndërkaq Policia gjatë ditës së hënë ka kërkuar nga të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes të shtuar.

“Kujdesi maksimal në trafik, veçanërisht i drejtuesve të automjeteve, është i domosdoshëm për të shmangur aksidentet”, thotë PK.

Policia me njësitet e saj po ndërmerr masa ndaj atyre që bien ndesh me ligjin, me qëllim të reduktimit të numrit të aksidenteve dhe krijimin e një sigurie më të madhe në rrugë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Lajme
Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Lajme
Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Siguri
Arrestime, armatim i sekuestruar e reagime ndërkombëtare - e tëra që ndodhi përgjatë ditës së hënë

Arrestime, armatim i sekuestruar e reagime ndërkombëtare - e tëra që ndodhi përgjatë ditës së hënë

Lajme
Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Siguri
Mediumi boshnjak: Millan Radoiçiq ishte plagosur gjatë sulmit terrorist në veri të Kosovës

Mediumi boshnjak: Millan Radoiçiq ishte plagosur gjatë sulmit terrorist në veri të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori