“Tribeca Film Festival” është i njohur për qëndrimin e tij New York-ez dhe filmat e pavarur me guxim.

Ngjarja vjetore sjell vazhdimisht një listë filmash të rinj shumë të pritur, yjet e të cilëve gjallërojnë skenën e modës së qytetit.

Nëse “Cannes” sjell fustanet e mëdhenj të modës dhe Sundance jep shumë veshje të jashtme elegante, Tribeca vë në dukje elegancën minimaliste të lagjes dhe eklektizmin në qendër të qytetit. Këtë vit, ndërsa festivali feston 20 vjetorin e tij, të famshmit kanë eksperimentuar më shumë.

Ndërsa kodi i veshjes së ngjarjes nuk është i rreptë, yjet e Tribeca priren të shkojnë në dy drejtime. Ose ata zgjedhin thjeshtësinë monokromatike, ose përqafojnë deklaratat e zbukurimit elegant.

Veshjet e spikatura të 2021 gjithashtu anuan verën dhe yjet dhanë maksimumin për t’u dukur më së miri.

Veshjet më të bukura nga ngjarja ua sjellim më poshtë:

/Telegrafi/