Duke festuar Afrikano-Amerikanët në muzikë, aktrim, sport dhe mediume të tjera argëtimi, “BET Awards 2021” u zhvillua në Teatrin Microsoft në Los Angeles.

Sigurisht, ashtu si të gjitha shfaqjet e çmimeve në Hollywood, të famshmit ishin të veshur për të bërë përshtypje, duke treguar në pamjen e tyre më të mirë në tapetin e kuq.

Saweetie dukej si një perëndeshë me fustanin e saj të purpurt dhe të artë, ndërsa Megan Thee Stallion shtangu me fustanin e saj të bardhë me prerje të lartë.

Lista e plotë e fituesve në "BET Awards 2021” Lista e plotë e fituesve në "BET Awards 2021”

Ndërkohë, HER shkoi për një xhaketë të zezë me shkëlqim nga Giorgio Armani.

Veshjet më të bukura të mbrëmjes ua sjellim më poshtë:

Megan Thee Stallion 

Saweetie

H.E.R

Jennifer Hudson

Chloe Bailey

Taraji P. Henson 

/Telegrafi/