LAJMI I FUNDIT:

Uran Ismaili, nënkryetar i PDK-së

Uran Ismaili, nënkryetar i PDK-së

Uran Ismaili është zgjedhur nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës.

Lajmin e ka bërë publik kryetari i PDK-së, Kadri Veseli. Ai në një konferencë për media ka thënë se zgjedhja e Isjmajlit është bërë me vendim të partisë.


Ndërsa nënkryetari i ri i PDK-së, Uran Ismajli tha se kjo parti është dëshmi e krijimit të hapësirave të marrjes së energjisë dhe frymës së re.

“Falënderoj kryetarin Veseli dhe gjithë PDK për besim e dhënë. Qysh në vitin 2007 kam qenë pjesë e shumë aktiviteteve në PDK. Është dëshmi që PDK krijon hapësirë për marrjen e energjisë dhe frymës së re. Do punoj nga degët dhe seksionet që të avancohen dhe të kryejmë punën me përkushtim”, tha Ismajli. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Dëme të konsiderueshme materiale” - policia deklarohet rreth djegies së fabrikës në Podujevë

“Dëme të konsiderueshme materiale” - policia deklarohet rreth djegies së fabrikës në Podujevë

Kronika e Zezë
Flet pronari i fabrikës që u dogj në Podujevë: Shkaktar është rryma, vlera e dëmit rreth 3 milionë euro

Flet pronari i fabrikës që u dogj në Podujevë: Shkaktar është rryma, vlera e dëmit rreth 3 milionë euro

Kronika e Zezë
​“Jeta ime ka përfunduar aty, e bënë në prani të djalit” - rrëfimi rrëqethës i të mbijetuarës së dhunës seksuale gjatë luftës

​“Jeta ime ka përfunduar aty, e bënë në prani të djalit” - rrëfimi rrëqethës i të mbijetuarës së dhunës seksuale gjatë luftës

Drejtësi
Hoti kritika për Kurtin e Osmanin: Mirë që dënuan sulmet ndaj Izraelit, por është mungesë respekti që ende s'kemi ambasador atje

Hoti kritika për Kurtin e Osmanin: Mirë që dënuan sulmet ndaj Izraelit, por është mungesë respekti që ende s'kemi ambasador atje

Lajme
Policia njofton se do të ketë bllokime të përkohshme të rrugëve në Prishtinë për disa ditë

Policia njofton se do të ketë bllokime të përkohshme të rrugëve në Prishtinë për disa ditë

Lajme
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, MPJD fton kosovarët që gjenden atje që t'i zbatojnë udhëzimet e sigurisë

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, MPJD fton kosovarët që gjenden atje që t'i zbatojnë udhëzimet e sigurisë

Lajme
Kalo në kategori