Paris Hilton u martua me Carter Reum të enjten me fustanin e porositur nga marka Oscar de la Renta në pasurinë e gjyshit të saj të ndjerë, Barron’s Bel-Air, duke e përlotur teksa ecte drejt altarit.

40-vjeçarja tha “Po” me një fustan magjepsës me mëngë të gjata të mbuluara me qëndisje lulesh.

“Kemi kaluar muaj duke e dizajnuar fustanin tim në perfeksion me stilistët e mrekullueshëm të Oscar de la Renta, Fernando Garcia dhe Laura Kim”, tha Hilton për Vogue për fustanin e saj të nusërisë.

“Më pëlqen se si doli. Doja diçka që të ishte e përjetshme, elegante, elegante dhe ikonike dhe jam shumë e lumtur”.

Paris Hilton planifikon të ketë dhjetë veshje të ndryshme në dasmën e saj Paris Hilton planifikon të ketë dhjetë veshje të ndryshme në dasmën e saj

Ajo e plotësoi pamjen klasike me një topuz elegant dhe balluke të shtrira anash, të cilat stilisti i famshëm Eduardo Ponce i stiloi.

“Inspirimi jonë i përgjithshëm ishte bukuri e përjetshme”, tha Ponce në një deklaratë për shtyp. “Ne donim që Parisi të dukej e freskët dhe elegante. Veshja është një kryevepër kaq e madhe që nuk donim ta tepronim me grimin dhe flokët. Ne e mbajtëm të pastër dhe të thjeshtë”. Ajo e mbylli topuzin me një vello të përshtatur me porosi nga Oscar de la Renta.

Hilton nuk iu përmbajt vetëm një veshjeje, natyrisht, pasi ylli i ndryshoi gjërat me të paktën tre pamje të tjera gjatë ditës së saj të madhe.

Bollëku i kombinimeve krejtësisht të bardha përfshinte fillimisht një fustan Ghalia Lav me shpatulla të lëshuara dhe një kurorë për kërcimin e parë të çiftit, një stil të gjatë, të mbuluar me kristali me një pelerinë nga Pamella Roland dhe, së fundi, një fustan të shkurtër, gjithashtu nga Oscar de la Renta.

Pati shumë diskutime për fustanin, pasi yllin që më parë tha se kishte ndërmend të vishte “shumë fustane, ndoshta 10”, për festën, e cila u filmua për shfaqjen e saj “Paris in Love”.

Ndërsa ajo nuk përfundoi duke ecur drejt altarit në Valentino si Nicky Hilton Rothschild – siç u përfol dikur – stili që ajo përfundoi duke zgjedhur kishte shumë ngjashmëri me fustanin e nusërisë së motrës së saj më të madhe, e cila kishte mëngë të ngjashme të tejdukshme.

Martohet Paris Hilton Martohet Paris Hilton

“Më pëlqejnë ndryshimet e veshjeve”. i tha ajo Jimmy Fallon në gusht, duke shtuar, “Reum nuk është aq i mirëmbajtur sa unë”.

Hilton dhe Reum  konfirmuan për herë të parë marrëdhënien e tyre në prill të vitit 2020 dhe sipërmarrësi i propozoi në shkurt, duke i paraqitur yllit një unazë fejese me prerje smeraldi. /Telegrafi/