LAJMI I FUNDIT:

Transportuesin e valixheve në SHBA e “përpin” motori i aeroplanit

Transportuesin e valixheve në SHBA e “përpin” motori i aeroplanit

Një punonjës që merrej me transportimin e valixheve në aeroportin Montgomery në Alabama të SHBA, ka humbur jetën në natën e ndërrimit të moteve, pasi u “përpi” nga motori i një aeroplani.

Autoritetet thonë se incidenti ndodhi të shtunën rreth orës 15:00, kur motori i ndezur i aeroplani të aviokompanisë Envoy Air e “përpiu” derisa po qëndronte i parkuar dhe bëhej gati për fluturim për në Dallas të Teksasit, transmeton Telegrafi.

Fjala është për punonjësin e aviokompanisë Piedmont Airlines, që akoma nuk është identifikuar, e Envoy dhe Piedmont janë kompani rajonale që funksionojnë nën ombrellën e American Airlines.

Aeroporti Montgomery është mbyllur pak pas incidentit, por ka vazhduar me punën të dielën mbrëma, ka njoftuar Montgomery Advertiser.

Hetimet janë duke vazhduar e Këshilli për Siguri Kombëtare të Trafikut Ajror, ka njoftuar se sapo të marrin rezultatet preliminare do të njoftojnë opinionin. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Komandanti i tyre ishte i acaruar, por as kjo nuk bëri punë – pamje që thuhet se tregojnë se si ushtari i vetëm ukrainas ndaloi dhjetë ushtarë rusë

Komandanti i tyre ishte i acaruar, por as kjo nuk bëri punë – pamje që thuhet se tregojnë se si ushtari i vetëm ukrainas ndaloi dhjetë ushtarë rusë

Botë
Zelensky tregon se sa ushtarë ukrainas janë vrarë gjatë luftës së tyre me Rusinë

Zelensky tregon se sa ushtarë ukrainas janë vrarë gjatë luftës së tyre me Rusinë

Botë
Serbia me notë proteste pas deklaratës së ministrit të jashtëm kroat për presidentin Vuçiq

Serbia me notë proteste pas deklaratës së ministrit të jashtëm kroat për presidentin Vuçiq

Botë
Droni rus detyron Baerbock të Gjermanisë të “shkurtojë” vizitën në Ukrainë - menjëherë pas kësaj, pati një alarm për sulm ajror

Droni rus detyron Baerbock të Gjermanisë të “shkurtojë” vizitën në Ukrainë - menjëherë pas kësaj, pati një alarm për sulm ajror

Botë
Objektet misterioze të gjetura brenda një grope në Spanjë dyshohet se nuk janë nga Toka

Objektet misterioze të gjetura brenda një grope në Spanjë dyshohet se nuk janë nga Toka

Botë
Në dy vjetorin e pushtimit rus, ukrainasit sulmojnë me dron fabrikën më të madhe të metalurgjisë në Rusi

Në dy vjetorin e pushtimit rus, ukrainasit sulmojnë me dron fabrikën më të madhe të metalurgjisë në Rusi

Evropa
Kalo në kategori