0Shares

Prodhuesi i famshëm i televizorëve, Toshiba, tani ka lansuar tabletin e saj të ri me ekran të ndjeshëm në prekje në diagonale prej 10.1 inç, dhe tableti është pjesë e linjës Regza, pasi i njëjti quhet Toshiba Regza AT501 dhe vjen me versionin më të ri të sistemit operativ të Google, Android 4.1 Jelly Bean.

Toshiba Regza AT501 10.1’ mbështetet në procesorin quad-core nga Nvidia Tegra 3 1.3 GHz, 1GB RAM, si dhe bateria zgjat deri në 10 orë pune.

Paneli i ekranit të Toshiba Regza AT501 ofron rezolucion prej 1280 x 800 pikselëve që mundëson shikimin nga kënde të ndryshme si dhe kamerën me 3MP.

Toshiba Regza AT501 peshon 625 gram dhe çmimi i tij për shitje me pakicë është 425 dollarë. / Telegrafi /

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)