Vera dhe shortset shkojnë bashkë. Meqenëse temperaturat po ngrihen, nëpër rrugë gjithnjë e më shumë vajza dhe dama i shohim të veshura me pantallona të shkurtra. As damat e njohura nuk janë indiferente ndaj kësaj joshjeje verore.

Shikoni se si ato vishen. Duken atraktive dhe joshëse mirëpo nuk i kapërcejnë kufijtë e shijes së mirë, transmeton Telegrafi.

Olivia Culpo shorstin e preferuar nga teksasi e ka kombinuar me xhaketë, çizme të shkurtra dhe çantë ngjyrë lëkure. Efektive, provokative, por jo e tepruar.

Chiara Ferragni po ashtu nuk ka mundur t’i injorojë shortset teksas, bashkë me pjesën e sipërme ekstravagante duket shik dhe tërheqëse. Pra, nëse vishni shorts dhe nuk jeni në plazh kini kujdes kur një pjesë të trupit e zbuloni dhe tjetrën e mbuloni.

Milan you're so beautiful ?? #ItalianDays

A post shared by Chiara Ferragni (@chiaraferragni) on May 29, 2017 at 9:18am PDT

Reese Witherspoon ka zgjedhur komplet të hareshëm dhe të rehatshëm nga koleksioni i saj Draperjames. Ka rezultuar që supet e zbuluara dhe shortset e gjera janë kombinimi i qëlluar.

I’m comin’ for ya, summer! ☀️? @draperjames is too! With bright and fun prints from our #Summer17 collection ??

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon) on Apr 25, 2017 at 11:50am PDT

Alexa Chung nuk bën gabime mode, kësaj here ka zgjedhur kombinezonin e shkurtër teksas. E bukur, atraktive dhe e hijshme. /Telegrafi/

?? NYC, coming in hot.

A post shared by Alexa (@alexachung) on Apr 14, 2017 at 3:00am PDT