Kjo ju ka ndodhur ndoshta edhe juve: disa produkte bukurie të mbivlerësuara e bënë që lëkura juaj të ndjehet si shkretëtira e Saharasë dhe një maskë e ashtuquajtur “hidratuese” për fytyrën e bëri atë të ndjehet edhe më e thatë se më parë.

Por, nuk do të thotë që duhet të hiqni qafe çdo produkt bukurie që keni. Ndoshta gjithçka që duhet të bëni është të ndryshoni mënyrën e përdorimit të disa prej produkteve.

Bright Side do t’ju ​​tregojë për gabimet e bukurisë që mund të bëni, transmeton Telegrafi.

Përdorni faculeta të lagura për të hequr grimin çdo ditë.

Mendoni se serumet mund të përdoren veçmas.

Ju përdorni sfungjerë të thatë pasi të vendosni fondatinën.

Nuk e dini dallimin midis fshehësit(concealer) dhe korrektorit.

Përdorni xhel dhe pastrues shkumues vetëm për të larë grimin.

Mbani një maskë gjatë tërë natës ose e hiqni atë vetëm pasi të thahet plotësisht.

E fërkoni fytyrën me locion që përmban alkool.

Nuk lani ujin pastrues të grimit.

/Telegrafi/