LAJMI I FUNDIT:

Tetë modele flokësh romantike: Xhufkat i japin fytyrës freski

Tetë modele flokësh romantike: Xhufkat i japin fytyrës freski

Mjaftojnë vetëm disa nuanca për ta bërë fytyrën të duket më e re, më e pushuar

Tani është koha e duhur për t’u nisur në këtë aventurë romantike bukurie.

Për përshtypjen më të mirë dekorojeni pjesën rreth fytyrës me xhufka.

Sot kemi formula të ndryshme që nuk i shkatërrojnë flokët dhe me to parukierët mund të heqin lehtësisht disa tone nga flokët. Kjo na jep një nuancë elegante që i bën mirë fytyrës dhe duket natyrale, transmeton Telegrafi.

Teknikat si balayage janë ideale për këtë lloj modeli flokësh, që i jep stilit një notë të bukurisë klasike.

Balluket e frymëzuara nga forma e perdes tashmë një kohë po sundojnë trendët në botën e flokëve të gjatë.

Harmonia e ngjyrave ka nuanca të ndryshme, nga ngjyra e mjaltit deri tek ajo e artë.

Prerja e flokëve bob është një nga ato që shumica i besojnë, e mbajnë të drejtë ose pak me onde.

Balluket i japin fytyrës një kornizë të veçantë, dhe e lajkatohen me nuanca të mrekullueshme.

Një kontrast në tonin midis majës dhe rrënjës do të sigurojë një përshtypje më të fortë të volumit.

Një bob i shkurtër është shumë i përshtatshëm për të gjitha llojet dhe teksturat e flokëve, mund të pritet në faza.

Fijet shumë të lehta rreth fytyrës theksojnë ngjyrën e syve.

/Telegrafi/