LAJMI I FUNDIT:

Do të çuditeni sa kalori konsumojnë modelet e Victoria’s Secret

Do të çuditeni sa kalori konsumojnë modelet e Victoria’s Secret

Engjëllushet marrin më shumë ushqime se një njeri i zakonshëm.

Reklama

E keni parasysh se mesatarisht, një njeri i rritur duhet të konsumojë 2.000 kalori në ditë për të mbajtur një peshë mesatare? Kur shikojmë modelet super të holla të Victoria’s Secret, na duket sikur nuk ka mundësi të konsumojnë më shumë se gjysmën e këtyre.

Por do të çuditeni nga sasia e kalorive që marrin ato çdo ditë. Dhe sa më shumë t’i afrohen sfilatës së madhe të përvitshme të Victoria’s Secret, aq më shumë u duhet të hanë. Sepse vërtet duken shumë të dobëta, por stërviten me ritmin e atletëve.

Ëngjëlli Taylor Hill tregoi se ajo konsumon 3.000 kalori në ditë.

“Nuk mund të dukesh në formë nëse nuk ha”, tha ajo për “Times”, “Ndryshe do të vdesësh.”

Dhe shpjegoi se regjimi i tyre i sportit është shumë intensiv, aq më shumë përpara sfilatës. Boks, vegla, balet; stërvitja e tyre kërkon shumë energji dhe shumë forcë.

Për këtë, ato këshillohen nga dietologët të marrin më shumë kalori se një njeri normal që nuk merret me sport.

“Vajzat e Victoria’s Secret janë si atlete. Jemi si sportistët e Lojërave Olimpike. Jemi të forta!”

Dhe kjo është e dukshme. Vetëm shikojini pak muskujt abdominalë të ëngjëllit Josephine Skriver.


Në trend Femra

Më shumë
Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Keshilla Modë
Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Këshilla dhe arsye
Femra, është e dobishme të dini: Çfarë do të ndodhë kur menstruacionet kanë ngjyrë të zezë!

Femra, është e dobishme të dini: Çfarë do të ndodhë kur menstruacionet kanë ngjyrë të zezë!

Këshilla dhe arsye
Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Keshilla Modë
Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Psikoprofil
Si të përdorni shallin për të mbajtur fëmijën: Shumë nëna janë të hutuara - shikoni se si ta bëni atë në vetëm një minutë

Si të përdorni shallin për të mbajtur fëmijën: Shumë nëna janë të hutuara - shikoni se si ta bëni atë në vetëm një minutë

Për nënat
Kalo në kategori