Pas një viti në të cilin këpucët e sheshta dhe atletet spikasnin në veshjet tona, takat pothuajse morën një pauzë.

Por, ndryshe nga sa parashikuan shumë, takat po kthehen, duke sjellë një nuancë elegance dhe magjepsëse – kryesisht në të bardhë.

Duke u shfaqur në versione të ndryshme, trendi mund të përshtatet me stilin e çdo gruaje, si dhe për çdo rast. Siluetat me rripa të hollë marrin vëmendjen më të madhe.

View this post on Instagram

A post shared by FIONA (@fionazanetti)


Qoftë me një bluzë dhe xhinse apo me një fustan feste, takat e bardha janë këpucët seksi që të gjithë do të shfaqen këtë pranverë.

View this post on Instagram

A post shared by FIONA (@fionazanetti)


Suksesi i tonit të bardhë është gjithashtu për shkak të shkathtësisë së tij – qoftë në prodhime monokromatike ose si një prekje freskie midis copave shumëngjyrëshe, ngjyra siguron ekuilibrin perfekt për sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Giorgia Tordini (@giorgiatordini)

View this post on Instagram

A post shared by Vanessa Hong (@vanessahong)

View this post on Instagram

A post shared by Vanessa Hong (@vanessahong)